Szyciewdomu.pl - sklep z maszynami do szycia!

Jaki owerlok wybrać?

Czym jest owerlok i jak się go używa?

Sam wyraz oznacza rodzaj ściegu krawieckiego. Przy jego użyciu możesz zabezpieczać i łączyć elementy, a także tworzyć ozdobne obszycia. Jest to szczególnie ważne przy pracy z ubraniami. Choćby najmniejsza poprawka krawiecka, bez odpowiedniej obwódki, nie będzie spełniała wymagań klienta czy Twoich standardów.

Żeby uzyskać wysokiej jakości wykończenie, potrzebna jest maszyna do szycia owerlok. Jej używanie nie różni się w znaczny sposób od pracy z klasycznym urządzeniem. Taki sprzęt wykorzystuje minimum 3 nitki, by szew na materiale był trwały. Można zastosować więcej – 4 lub 5 – by łączenie było jeszcze lepsze.

Najważniejsze funkcje owerloka

W przypadku maszyny do owerloków stajesz przed wyborem konkretnych funkcji. Jest ich dużo, ale dzięki temu możesz dopasować model do swoich potrzeb. Oto najbardziej istotne parametry:

1. liczba dostępnych ściegów,

2. ilość igieł i nitek,

3. system wymiany igieł,

4. maksymalna liczba wkłuć na minutę,

5. regulacja długości i szerokości ściegów.

Dla każdego inna funkcja będzie kluczowa. Jednak owerloki, żeby był w pełni funkcjonalne, powinny oferować minimum 3 rodzaje ściegów i prędkość 1300 wkłuć na minutę. Są to parametry, które pozwolą Ci wykonać wszelkie prace krawieckie na własny użytek – z zachowaniem odpowiedniej jakości.

Dla kogo sprawdzi się owerlok?

Przede wszystkim dla pasjonatów wszelkiego rodzaju robótek ręcznych w domu. Dla osób, które widząc jakiekolwiek ubranie, mają w głowie plan, jak je udoskonalić, przerobić czy lepiej wykończyć, a ich zdolności manualne na to pozwalają.

Jest to także urządzenie umożliwiające wejście na wyższy poziom osobom, które do tej pory oferowały usługi krawieckie w domu. Dzięki niemu można obsługiwać bardziej wymagających klientów, ale również podnieść stawki i więcej zarabiać.

Wykorzystywanie sprzętu, który oferuje większe możliwości, pozwala w estetyczny sposób wykańczać elementy dekoracyjne do mieszkania czy części garderoby. Owerlok Singer, jest bardzo dobrym wyborem, jeśli zaczynasz przygodę z takim urządzeniem.

Dwa kryteria, jakie musisz wziąć pod uwagę, wybierając sprzęt krawiecki, to budżet, jaki możesz przeznaczyć na ten cel oraz funkcje, które są Ci potrzebne do pracy. Nie omijaj jednak produktów z wyższej półki jak owerloki Juki. W niektórych przypadkach niewielka dopłata pozwoli Ci uzyskać znacznie lepsze parametry i jakość.

Jaki owerlok wybrać?

Dopasowanie funkcji do potrzeb jest sprawą bardzo indywidualną. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego urządzenia, skontaktuj się z nami! W ofercie sklepu znajduje się sporo sprzętów w różnej cenie, więc z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć właściwy model. Urządzenia takie jak owerloki Janome muszą przede wszystkim odpowiadać Tobie, bo to Ty będziesz z nich korzystać!

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium