Szyciewdomu.pl - sklep z maszynami do szycia!
FILTROWANIE

Cena

  • od
    do

Nowość

Promocja

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Stopki do maszyn z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym

Sprzęt używany w profesjonalnym lub hobbystycznym krawiectwie zawiera zróżnicowane elementy, które spełniają w nim wiele funkcji. Rola chwytacza wahadłowego czy rotacyjnego w domowych maszynach do szycia jest bardzo ważna, łączy on bowiem ze sobą dolną i górną nić, przyczyniając się tym samym do prawidłowego tworzenia ściegu. Przy właściwym użyciu można osiągnąć zamierzone efekty i wzory w trakcie pracy z tkaniną. 

Stopka do cerowania do maszyn Stopka do cerowania do maszyn
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stopka do dziurek MATIC Stopka do dziurek MATIC
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 10,00 zł
zobacz więcej
Stopka do lamówki niezaprasowanej regulowana Stopka do lamówki niezaprasowanej regulowana
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 20,00 zł
zobacz więcej
STOPKA do MARSZCZENIA do maszyn STOPKA do MARSZCZENIA do maszyn
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 12,00 zł
szt.
zobacz więcej
STOPKA do PIKOWANIA do maszyn STOPKA do PIKOWANIA do maszyn
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 8,99 zł
szt.
zobacz więcej
STOPKA do ŚCIEGU KRYTEGO do maszyn STOPKA do ŚCIEGU KRYTEGO do maszyn
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stopka do ściegu krytego Łucznik kl. 400/700 Stopka do ściegu krytego Łucznik kl. 400/700
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 12,00 zł
zobacz więcej
STOPKA do ZAMKÓW KRYTYCH do maszyn STOPKA do ZAMKÓW KRYTYCH do maszyn
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 12,00 zł
szt.
zobacz więcej
STOPKA DO ZAMKÓW KRYTYCH PLASTIKOWA MATIC STOPKA DO ZAMKÓW KRYTYCH PLASTIKOWA MATIC
Producent: Zamiennik/inny
Cena: Cena: 11,99 zł
zobacz więcej

Chwytacze rotacyjne i wahadłowe

Istnieją liczne warianty proponowanego produktu, na przykład chwytacz rotacyjny czy wahadłowy. W zależności od tego, z którym z nich mamy do czynienia, inaczej będziemy montować szpulę – od góry lub od dołu. Różnią się one już na pierwszy rzut oka pod względem konstrukcyjnym – w przypadku odmiany wahadłowej ważnym elementem jest metalowy bębenek. Ich rodzaj definiuje, jaką stopkę powinno się do niego dobrać, by całość działała prawidłowo. W ofercie dostępne są co prawda modele uniwersalne, ale jeżeli potrzebne są akcesoria do maszyn do szycia marki Janome oraz Elna z chwytaczem rotacyjnym, to należy się zaopatrzyć w wyroby odpowiednich producentów. Ważne jest także, by pamiętać, że innych wyrobów używa się w domowej maszynie do szycia, a innych w fabrycznym sprzęcie.

Zastosowanie stopki w chwytaczu

Stopki do chwytaczy wahadłowych i rotacyjnych w maszynach do szycia przeznaczone są do realizacji różnych zadań. Ich zastosowanie zmienia się nawet w zależności od gatunku wybranego materiału. Dostępne są więc modele do wszywania zaprasowanej i niezaprasowanej lamówki oraz kordonków, do cerowania i haftowania, wykonywania marszczenia i ozdabiania tkaniny na przykład koralikami, cekinami lub innymi niewielkimi elementami. Można przy ich pomocy dodawać do materiałów suwaki i guziki, nadają się także do stębnowania, kapowania, obrębiania czy pikowania. 

Z jakiego materiału wytwarza się chwytacze?

Istotne jest także zwrócenie uwagi na materiał, z którego wykonany jest dany element. Chwytacz wahadłowy produkowany jest z metalu, dlatego często wskazywany jest jako bardziej wytrzymały w stosunku do chwytacza rotacyjnego, w którym podzespoły składają się z tworzywa sztucznego, mniej odpornego na uszkodzenia. Dlatego właśnie metalowe akcesoria wybierane są do ciężkich zadań w krawiectwie. Wszystko zależy jednak od poprawnego montażu oraz sposobu użytkowania części. Jeżeli nie popełnia się tu błędów, każda z nich powinna służyć właścicielowi przez wiele lat.


W naszym sklepie internetowym dostępne są zestawy po osiem, jedenaście, szesnaście trzydzieści dwie lub czterdzieści dwie stopki do maszyny do szycia. Mamy także szeroką ofertę modeli przeznaczonych do zadań takich jak wszywanie, cerowanie, haftowanie. Zapewniają one jakość ściegu i pozwalają na precyzyjne jego wykonanie. Zamówienia zawsze realizujemy tak szybko, jak to jest możliwe – większość paczek wysyłanych jest już w ciągu doby od dokonania zakupu. Nasza firma handlem zajmuje się już od wielu lat, a satysfakcja klienta jest jednym z priorytetów, które sobie stawiamy.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium