Opinie

 


» przeczytaj wszystkie opinie
Statystyki
Produkty:
1442
Kategorie:
172
Nowości:
20
Promocje:
1
Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Jakie rodzaje maszyn do szycia znajdziemy na rynku?

Jakie rodzaje maszyn do szycia znajdziemy na rynku?

Jeśli chodzi o maszyny do szycia, podczas dokonywania zakupu możemy wybierać pomiędzy trzema grupami produktów, systematyzując je ze względu na rodzaj zasilania i sterowania. Pierwszą grupą są maszyny mechaniczne, drugą elektroniczne, a trzecią komputerowe. Czym różnią się od siebie poszczególne rozwiązania i jak rodzaj sterowania wpływa na jakość pracy?

Mechaniczne maszyny do szycia

Łucznik maszyna do szycia

Cechą wyróżniającą tego rodzaju produktów jest to, że są one sterowane manualnie, to znaczy przy użyciu pokręteł i przycisków. Zwykle nie mają bardzo wielu funkcji jednak odznacza je solidność i duża skuteczność. W Polsce takie urządzenia oferuje wiele firm, np. prestiżowa marka Łucznik. Maszyna do szycia tego producenta gościła w wielu domach od bardzo dawna. Do dzisiaj proponowane przez tego przedsiębiorcę mechaniczne urządzenia do szycia mają bardzo wielu zwolenników, szczególnie wśród osób, które cenią sobie bardziej klasyczne rozwiązania.

Maszyny krawieckie elektroniczne

Tego typu model to produkty pośredni, w którym wykorzystuje się podzespoły sterowane elektronicznie oraz te bardziej klasyczne, czyli mechaniczne. Zwykle tego rodzaju urządzenie to maszyna do szycia cena której nie jest wygórowana. System nie jest jednak sterowany komputerowo – został jedynie wyposażony w podstawowe elementy elektroniczne. Głównie z uwagi na stosunkowo nieski koszt zakupu przy jednocześnie wysokiej jakości jest to grupa najczęściej używanych maszyn krawieckich. Dużą zaletą jest także mobilność i łatwość obsługi tych urządzeń. W przeciwieństwie do tych całkowicie mechanicznych układów są znacznie bardziej intuicyjne podczas eksploatacji. Jednak jeśli zależy nam na naprawdę profesjonalnym sprzęcie, lepiej zainwestować w maszyny do szycia wyposażone w komputer.

Maszyny szwalnicze z funkcjonalnym komputerem

maszyna do szycia Janome

Podobnie, jak w przypadku większości gałęzi przemysłu, w krawiectwie też możemy zaobserwować zmieniające się trendy. Nowoczesna maszyna do szycia Janome, Łucznik i innych producentów to bardzo mocne i solidne urządzenia. Nie tylko ich obudowa prezentuje się doskonale. Często posiadają one znacznie więcej funkcji od klasycznych aparatów krawieckich. Bardzo przydatna dla wielu osób zajmujących się szyciem jest także funkcja, która pozwala na zapamiętanie poprzednich ustawień i powrotu do nich w dowolnej chwili.

Czy zawsze opłaca się wybierać specjalistyczne, sterowane komputerowo maszyny do szycia? Trzeba przyznać, że są one uznawane za urządzenia dla profesjonalistów. Osoba początkująca prawdopodobnie nie wykorzysta większości oferowanych przez oprogramowanie komputera funkcji, dlatego znacznie lepiej na początek rozważyć tańsze maszyny elektroniczne.

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena:
4.3
/5.0 | Na podstawie: 3 opinii


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium