Szyciewdomu.pl - sklep z maszynami do szycia!
Maszyny krawieckie pozwalają w bardzo szybki i skuteczny sposób wykonać szwy i ozdoby na różnego rodzaju tkaninach. Wśród wielu egzemplarzy proponowanych przez producentów tego typu urządzeń z pewnością wyróżniają się hafciarki i overlocki. Jakie funkcje kryją się pod tymi tajemniczymi nazwami?

" />

Maszyny szwalnicze do zadań specjalnych

Maszyny krawieckie pozwalają w bardzo szybki i skuteczny sposób wykonać szwy i ozdoby na różnego rodzaju tkaninach. Wśród wielu egzemplarzy proponowanych przez producentów tego typu urządzeń z pewnością wyróżniają się hafciarki i overlocki. Jakie funkcje kryją się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Wyjątkowa dekoracja tkanin – hafciarka komputerowa

hafciarka Brother

Barwienie i dekorowanie tkanin może odbywać się w bardzo różny sposób. Ręczne malowanie, sitodruk, naklejki termiczne – wszystko to cieszy się dużą popularnością, jednak wśród wszystkich propozycji do tych najbardziej wyjątkowych z pewnością można zakwalifikować haft. Kolorowe nitki użyte do wyszywania wzorów wyglądają bardzo dobrze właściwie przez cały czas korzystania z wyrobów włókienniczych. Maszynami, które umożliwiają wykonanie tego rodzaju dekoracji na tkaninach są hafciarki. Brother oraz inne firmy oferują sprzęt, który jest bardzo zautomatyzowany. Do niewielkiego komputera wprowadza się jedynie grafikę lub napis, instaluje w odpowiednim miejscu nici i materiał, a po naciśnięciu przycisku „start” rozpoczyna się wyszywanie. Operator bardzo często może też wybrać rodzaj użytej czcionki. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na to, jak dużą powierzchnię haftu przewidział producent, ponieważ będzie to miało wpływ na ostateczną wielkość umieszczonych na tkaninach grafik.

Praktyczny overlock – szybkie i estetyczne wykończenie każdego ubrania

maszyna do szycia owerlok

Podczas szycia ubrań należy zwrócić szczególną uwagę na wykończenie detalu. Krawędzie rękawów, kołnierzyków, nogawek czy spódnic wymagają bowiem obszycia, które zabezpiecza tkaniny przed pruciem. Maszyna do szycia overlock właśnie do tego służy – przy jej pomocy można bardzo sprawnie wykonać estetyczne szwy obrabiające. Wiele osób zastanawia się, co sprawia, że warto kupować specjalne urządzenie właśnie do takich zadań. Przede wszystkim ze względu na wysoką jakość ściegu. Wykonany jest on przy użyciu minimum trzech nici jednocześnie, co ma ogromny wpływ na estetykę. W porównaniu do klasycznego aparatu krawieckiego maszyna do szycia owerlok jest znacznie szybsza i bardziej precyzyjna.

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w specjalistyczne maszyny szwalnicze, jeśli pasjonują się szyciem w domowym zaciszu. Wszystko zależy od tego, czym dokładnie się zajmuje amator krawiectwa. Jeżeli zgłębił już tajniki klasycznego urządzenia do szycia i zdecyduje, że chciałby rozwinąć swoje umiejętności i możliwości, to niewielka hafciarka czy overlock zakupiony w dobrej cenie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium